1 Eylül  - 7
Üst Düzeye Çık Sonraki Başlığa Git
 Yer6 Girişi
 Pasta Yesinler
 Kız Helga
 Ne için?
 Beyin Yıkama 4

 

Merhaba.

Hımm.. Geçen sayımız yine yanlış yazımlar ve anlatım hatalarıyla doluydu. Kusura bakmayın. Acele işe şeytan karışıyor. Zamanından bir gün önce basılması gereği, tatile çıkma telaşı ile birleşince, yapılması gerekli düzeltmelere özen gösterilememesi sonucunu doğurdu. Olsun. İsteyenlere düzeltilmiş bir ayrı bası verebiliriz. Dert değil.

YER6'nın sayfalarına dalmadan, gelişmeler hakkında bilgi verelim. Artık İnternet'te bir web adresimiz var. http://members.tripod.com/~yer6 adresi emrinize amade. Dilerseniz e-mail yoluyla da ulaşabilirsiniz bize. buyukbaba@usa.net adresini, gerek fikir alışverişi, gerekse yayınlanmasını istediğiniz yazılarınızı postalamak amacıyla kullanabilirsiniz. Kısacası, YER6 büyüyor. Bu büyüme nicelik açısından olduğu kadar nitelik açısından da. Her sayı, okuyucu ve yazar kitlemizin artmakta olduğunu söylemek abartı değil. Bilmeyenlere açıklayalım. YER6 burada olduğu gibi İstanbul'da da basılıyor. Özel bir yayın kuruluşu bünyesinde çalışanlar YER6 faaliyeti yürütüyor orada da. Doğal olarak daha çok yazar daha çok sayfa anlamına geliyor. Fark ettiğiniz gibi yine 8 sayfayız.

YER6'nın bu sayısı Tarih yoğun. ``Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler" sözünün gerçeğini İşkampavya'dan öğrenirken, Sufi, atalarının izini süren Alman araştırmacıların masumane (!) çabalarını anlatacak bize.  Bu arada Toranaga medeniyetin anlamını sorgulayacak. Demirbaşımız Beyin Yıkama da devam ediyor. Abartman geçen sayıdaki tümce yanlışları nedeniyle biraz utanç içinde de olsa, suçu editörümüze yıkarak vicdanını rahatlatmayı başardı, merak etmeyin. Üstelik artık, konunun en can alıcı noktalarına geldiğini de belirtmemize izin verin.

Haydi bakalım... Beyin kıvrımlarınızı harekete geçiren dergi YER6 yine burada.

 

Üst Düzeye Çık Sonraki Başlığa Git