15 Haziran, Sayı: 2
Üst Düzeye Çık Sonraki Başlığa Git

 

BASILDIK!

Evet arkadaşlar...  Yer6 Magazin, yetkililerce  basıldı! 

Güzide kurumumuzun şu günlerde yapmakta olduğu teknolojik atılım, birimlerimizin kompüterorize olmasıyla hız kazanmıştı bildiğiniz gibi. Bizler de, sunulan bu olanaktan yararlanarak, kendi çapımızda,  yoğunlukla magaziner, mizahi konulardan söz edilecek, bazen de ciddi konulara dokunacak bir mini-zin çıkarma girişiminde bulunmuştuk. İlk sayımız bu ölçütlere pek uymamakla beraber yine de olumlu tepkilerinize mazhar oldu. Sağolun.. 

Yer6 Magazin MAF-YAY yetkililerince bu 2. sayının da printer aracılığıyla  basılmasıyla artık iyiden iyiye hayata geçmiş bulunmakta . Hepimize hayırlı uğurlu olsun.

Hazır ilk sayının aldığı tepkilerden söz etmişken, eleştirilerin de olduğunu belirtelim. Bu eleştiriler özellikle, yazım hataları üzerinde yoğunlaşıyordu.  Doğrusunu söylemek gerekirse, bu metinlerin dizildiği bilgisayar yazılımları Türkçe'yi ve yazım kurallarını pek umursamıyorlar. Heceleri bölünmemesi gereken yerlerden bölmekte pek bir sakınca görmüyor bu eloğlu marka yazılımlar. Hatta aletleri I,Ş,Ğ gibi karakterleri yazmaya ikna etmek bile zor oluyor desek yalan olmaz.

Aslına bakarsanız yalnızca kullandığımız yazılımlar değil bizler de toplum olarak kullandığımız dile pek özen göstermiyoruz galiba. Öylesine önemli ve gerekli ki bu özen... Neredeyse yaşamsal...  Bakın ``Elin Ağızı" konulu makale ``dil ve düşünce üretimi" konusunda bize neler diyecek?

 

Üst Düzeye Çık Sonraki Başlığa Git