MÜZİKHANE
 MÜZİKHANE

 

  Merhaba,

  İnternet'te binlercesine yaptığınız gibi bu web sitesine de şöyle bir uğradınız. Umarız sürekli uğrak yerlerinizden biri olur burası.

  Maalesef, adult materyal veya yasa dışı işlerle ilgili malzeme içermiyor web sayfalarımız. Biz, insanların zaaflarından yararlanmadan, yalnızca bilgi alış verişiyle de birileriyle "dostluk" kurabileceğimize inanıyoruz.

  Dostluk elini uzattığımız kişiler, özellikle müzikle ilgili insanlar. Bir başka deyişle "müzisyenler"... Ülkemizde, akademik bir birikim sahibi olmadan da müziğin büyü kokan evreniyle ruhunu zenginleştirmek isteyenler için pek fazla kaynak olmadığının bilinci, bizi bu web sitesini hazırlamaya itti.

  Bilgisayar eşliğinde müzik yapımı için kullanılabilecek "program" türü materyalin internet üzerinde hemen her yerde bulunabileceği gerçeğini gözönüne alarak, içeriğimizi bilgi akışına, yani yazılı anlatımlara yöneltmeyi yeğledik. Yine aynı şekilde, arama motorları üzerinden kolaylıkla bulabileceğiniz midi, mp3, wav gibi dosya formatlarının da bu site içerisinde yer almasının çok da anlamlı olmadığını düşündük.

  Doğrusu bu durum, ziyaretçi sayımızı sınırlayacak olsa da, nicelikten daha çok niceliğe önem verilmesi gereğine inanan kişiler olarak, seçimimizin buraya uğrayacak herkes için akıllıca olduğu kanısındayız.

  Peki, o yok, bu yok! Öyleyse bu sitede ne var?

  "Muska" başlığı altında, bu siteyi hazırlayanların müzik grubu hakkında bilgi bulabilirsiniz. Hem özgün eserlerinden örnekler, hem de kısa fakat eğlenceli sayılabilecek bir tarihçe sizi bekliyor bu sayfalarda.

  "Makaleler" başlığı, müzikle ilgili düşüncelerin seslendirildiği, interaktif bir alan olarak tasarlandı. Bir bakıma "metafizik" konulardan da sözedildiği söylenebilir. Müziğin tanımlanamayan etki gücü, azıcık da olsa fizik ötesi bir anlam taşıyor bizim için. Ayrıca, Beatles, Queen gibi devlerle ilgili bilgileri de bulabilirsiniz makalelerde.

  "Müzisyen" başlığı, müzik adamlarının uğraşı alanlarına giren konularla ilgili çeşitli alt başlıklara bölünmüş durumda. Aletler ve Stüdyo bilgileri bu başlığın konuları içinde. "KORG" başlığımız Aletler'in içinde yeralıyor.  Korg modellirinden ikisi; 01w-fd ve x5 hakkında, hiçbir yerde bulamayacağınız Türkçe "sık sorulan sorular" yanıtlanacak.

  "Midi & Müzik" başlığı, bilgisayar destekli müzik yapımı ve midi eventleri konusunda yine Türkçe bir literatür oluşturma çabasında.

  "Bağlantılar" bizimle iletişim kurmanıza yardımcı olacağı gibi, bu site içinde sözü edilen her konu ile ilgili linkleri de içeriyor.

  Son söz olarak, bu web parçasını olabildiğince interaktif kullanma amacında olduğumuzu belirterek, bilgi akışının yalnız bizden size değil, sizden bize de olabilmesi için gerek özgün çalışmalarınız, gerekse düşüncelerinizi biz ve bu sayfanın konuklarıyla paylaşmanızı diliyoruz.

   

Önceki Sayfa Sonraki Sayfa