Gözleme vs. Hotdog
Üst Düzeye Çık Sonraki Başlığa Git

 

Gözleme vs. Hotdog

Kalem: GÖZLEME

Uzun zamandır size bir  şeyler yazmak istiyordum. Ama karışık bir döneme rastladı, bir türlü yazamadım. Sonra, tıpkı çok uzun zaman önce olduğu gibi bir olay oldu. O zamanlar yazmış olduğum bir yazıyı aradım, bulamadım. Ama başka bir şey buldum. Şimdi anımsamadığım bir gazeteden, bir köşe yazısından okuyup not almıştım.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, memleketin birinde insanlar, daha ``tivi"lerini ``zap"lamaya başlamamışken ve işyerleri BUILD, CENTER ve PLAZA'lara dönüşmemişken, vatandaşlar bir sabah uyanmışlar ki, doğada yürüme trekking, salla gezme rafting olmuş.

Başbakan yasa tekliflerinin DRAFT'ını inceliyor, bakanlar borsa TREND'ini takip ediyorlarmış. PREMİUM TONİC'ler, TOASTER'ler, AIR CLEANER'lar, BOOKSTORE'lar, JEANS SHOP'lar, $ üzerinden maaşlar ve alış-verişler derken, insanların ödleri patlamış. ``Acaba Amerikan bayrağında 51. Yıldız olduk da haberimiz mi yok?" diye birbirlerine sormuşlar.

Sonra bakmışlar, Amerikan bayrağında hâlâ 50 yıldız var. Derin bir ``OHH!" çekmişler. Ellerini karşılıklı ``ÇAK!" yaparak ``WAW!" demişler!!

 

Üst Düzeye Çık Sonraki Başlığa Git