15 Ağustos, Sayı: 6
Üst Düzeye Çık Sonraki Başlığa Git

 

Merhaba Cemaat'i YER6

Yeni yeni keşfetmeye başladık nice cevherleri. Kolay değil, bunlar YER6 cevheri. Yürekleri sus-pus olmuş, düşüncelerinin çıtı çıkmayan dostlar birer ikişer sökün edip sessizlik yeminlerini bozuyorlar yavaş yavaş. Elbette bu kervana katılacak başkaları olsa da bu sayıdaki tek yeni isim, Gözleme. Adına ve çağrışımına yaraşır bir biçimde mis kokular arasında gözlemlerini paylaşacak bizimle. Gözleme'nin hamburgerle savaşımı, ayırtına varmadan yaşadığımız çözülmeye dikkatimizi çekecek sanırım.

Toranaga, ``Paragraf Arası" silsilesiyle ilginç bulduğu konuları getirecek yine. Ve tabii demirbaşımız Abartman, temizlik hareketine başladığında hiç bir leke bırakmayan deterjan; Beyinmatik'e verip veriştirmeye devam edecek bu sayıda da.

Bu arada söz edilmesi gerekli bir konu daha var: İnsanlar, yazmaya hevesli olmakla birlikte YER6cılara yazıların niteliğinin ne olması gerektiğini soruyorlar/mış zaman zaman. Diyeceğimiz odur ki; ne olursa olsun, sizin için paylaşılmaya değer herhangi bir şey olsun. Yazman'ın geçen sayıda dediği gibi ``anlaşılmak istiyorsanız anlatmayı deneyin" yeter. Dünyamızı kuran ve bizi biz yapanlar hakkında aktaracağınız minicik şeyler bile, bilin ki; bu iletişimsizlik bilmecesini çözmemiz için ipucu olacak.

 

Üst Düzeye Çık Sonraki Başlığa Git