15 Temmuz, Sayı: 4
Üst Düzeye Çık Sonraki Başlığa Git

 

Merhaba,

Görüşmeyeli, kalemleriniz bir şeyler çiziktirdi mi? 3. sayıda  belirttiğimiz gibi, YER6 hâlâ sizden gelecek yazıları bekliyor. Aslına bakarsanız, bu bekleyişin temelinde yatan, halihazırdaki yazı grubunun elinde yeterince malzeme bulunmuyor oluşu değil. Malzeme o kadar çok ki, hangi birini ``kısaltsak" diye kara kara düşünüyoruz. Anlayacağınız gibi bu yazıların YER6 ölçeğindeki bir dergide yayımlanması için ya sayfa sayısının arttırılması ya da dizi-yazı biçiminde tefrika edilmeleri gerekiyor.

Ama bu mini-zin'in bir amacı da; birlikte bir şeyler üreterek okurlarını yakınlaştırmak. ``Ha!" deyince düşünceleri düzenli bir biçimde açıklayan yazıların çıkmayacağını biliyoruz. Bu yüzden size ve YER6'ya biraz daha zaman kazandırmak için ilk dizi-yazımıza bu sayıyla başlamaya karar verdik.

Beyin Yıkama Tekniklerinden söz edecek bu yazı dizisi oldukça tehlikeli bir metni içeriyor. Ama YER6'ya da bu yakışır.

Konu hakkında büyük ölçekli bir kitle iletişimi zaten pek mümkün değil. Çünkü bilgiyi sunacak olan kişi ya da kuruluşlar soruşturma geçirme ya da kuşku altında kalma riskiyle karşı karşıya. Hele ki ellerini düşüncelerimize uzatmış bunca kurumlaşmış insan topluluğu varken, alenen bu bilgiyi yaymak tehlikeli olabilir. O nedenle elinizde tutuğunuz bu sayı ve Beyin Yıkama konusunu işleyecek olan izleyen sayıların hem sizin için, hem de bilgileri derleyip sunan bizler için sorun yaratma olasılığı var. Bu ``özel" sayıların herkese dağıtılmadığını da bilmenizi istiyoruz. Ona göre, YER6 okurlarına yaraşır bir biçimde tedbirinizi alın. Öte yandan, dizinin ilerleyen bölümlerinde verilecek teknik bilginin kötüye kullanımı söz konusu olabileceğinden, YER6 kopyalarının kimlerin eline geçtiğine de özen gösterin lütfen.

 

Üst Düzeye Çık Sonraki Başlığa Git