1 Kasım, Sayı:10
Üst Düzeye Çık Sonraki Başlığa Git

Merhaba...

Haberler iyi..

Cumhuriyetin 75. Yılı'nı kutluyor olmakla beraber, biz YER6'cıların da kendi hesaplarına kutlamaları gereken bir gelişme var. Dergimizin İnternet üzerindeki versiyonu Yeni Yüzyıl yazarlarından Hasan Yalçınkaya'nın dikkatini çekmiş. Günlük olarak Web ve İnternet üzerene yazılar hazırladığı Chat-kapı isimli köşesinde bizden sözetmiş Hasan..

``Siteye 15 saniyede not vermek" başlığını taşıyan yazısında iyi bir web sitesinin içermesi gereken niteliklere değinmiş ve görsel niteliğin yanında, ``içerik" olarak taşıdığı değerin önemli olduğunu vurgulayarak, İmece isimli başka bir web dergisi ile birlikte YER6'dan sözetmiş.

Yazıyı göremeyenler için bizimle ilgili bölümünü burada yayınlamanın hoş olacağını düşündük.

``İkinci sitenin ismi Yer6.

Http://members.tripod.com/~yer6.

Ankara'da filizlenmiş bir fotokopi derginin Web'e yansıması. Ama etrafta gördüğünüz diğer fotokopi yayınlar gibi, bir punk-zine değil. Hatta yayılmaya bile çalışmamış, 15 günde bir 50 kopya basılıyor ve eşe dosta bedava dağıtılıyor. 11 yazar saydım, yani fazladan 40 kişiye ulaşıyor.

Kendilerine MAFYAY diyorlar. Masum Araştırmacı Filozoflar Yayıncılık. Her sayı değişik yazarlardan 5-6 makale içeriyor, herkes canının istediği gibi yazıyor.

Yazarlarından birinin dostum Kantar'ın, bu köşeye dahiyane chatkapı ismini bulan kişi olduğunu söylemeliyim."

İşte böyle...

Üst Düzeye Çık Sonraki Başlığa Git